Cleopatra

28. listopadu 2009 v 15:18 | Rikki |  Egypt
O Kleopatře lze říci, že patřila k nejslavnějším postavám starověku. Vlády nad Egyptem se ujala po smrti svého otce roku 51 před n. l. Vládkyní se stala v osmnácti letech. Vynikala nejen krásou, ale i krutostí. V touze po moci nechala usmrtit svého bratra a později i svou sestru.

Podle dějepisců měla mimořádné osobní kouzlo a neskonalou touhu co nejdéle si uchovat mladistvý vzhled. Z toho důvodu se pravidelně koupala v mléce oslic. Krása, půvab a bystrost ji pomohly získat přízeň římského císaře, Gaia Julia Caesara.

Po jeho smrti se stala manželkou dalšího do dějin zapsaného muže. Antonia, s nímž měla tři děti. Půvab prý si uchovala až do své smrti, do 31 před n. letopočtem, kdy ukončila svůj život (dala se uštknout hadem). Stalo se tak po porážce egyptských vojsk a sebevraždě jejího chrabrého manžela. Porážku zavinila svým neústupným chováním, cítila se pokořena a nedokázala se vyrovnat se ztrátou manžela i svého trůnu. Kleopatrou vymřel slavný rod Ptolemaiovců, kteří vládli egyptské říši celých 300 let. Cizí rukou přišly o život všechny její děti.©Kopíruj pouze se zdrojem!!!!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama