Tutanchamon

28. listopadu 2009 v 15:16 | Rikki |  Egypt
Tutanchamon - hrob faraonova chlapce
Snad žádný z tisícovek dříve objevených hrobů, neobsahoval byť jen malý zlomek toho, co bylo nalezeno v jediné nedotčené hrobce v celých dějinách archeologie. 2 250 předmětů, které tvořily pohřební výbavu mladého faraona, stejně jako jeho sarkovág z masivního zlata, zůstalo uchráněno a zázrakem přežilo zhruba 35 století. Tutanchamonovu hrobku, našel slavný argeolog Howard Carter, který našel sice mnoho jiných hrobek, ale bohužel vkradených, a tak neměli tak úžasnou cenu jako právě Tutanchamonova hrobka.

Faraonovo prokletí
V letech, jež následovala po jeho senzačním objevu, musel Howard Carter vést nejnáročnější bitvu proti velmi rozšířenému názoru o domnělém hrozném prokletí, které se vznášelo nad Tutanchamonovou hrobkou a obecně nad všemi hroby faraonů. Víra, že pro narušitele věčného spánku králů je přichystaná násilná smrt, v těch letech významě sílila a svého vrcholu dosáhla právě v době odhalení Tutanchamonovy hrobky. Neví se zcela jistě, zdali několik smrtí bylo spojeno s nálezem hrobky a kletby, ale několik významných lidí, kteří hrobku objevily, opravdu zemřelo. Jedna smrti po bodnutí hmyzem, který vylétl z hrobky po jejím otevření, nekolik sebevražd a jeden muž, který si zčistajasna zbláznil.

Předměty nalezené v hrobce
V hrobce tohoto velmi význameného, mladého krále, se nalezly zcela výjimečné předměty. Nepoškozené pečetě; velká dřevěná pozlacená truhla, se čtyřmi ochranými božstvy po stranách; zdobený vějíř s péry; zdobený vůz; alabastrové nádoby, které obsahovali faraonovy vnitřnosti; velký, žulový sarkofág a mnohoé dalších...

Plánek hrobky:©Kopíruj pouze se zdrojem!!!!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama