Zajímavosti

28. listopadu 2009 v 15:22 | Rikki
Stěhování sochy Ramesse II.
Faraon Ramesse II. se stěhoval (tedy přesněji jen jeho 11 metrů vysoká a 3200 let stará socha). Ta dosud stála na rušném náměstí v centru Káhiry. Ničilo jí však znečištěné ovzduší, v okolí navíc vyrostly mosty, stanice metra, mešita a další budovy. Sochu významného egyptského panovníka, který vládl 67 let a zemřel roku 1225 př.n.l., si tak nebylo možné ani pořádně prohlédnout.

Objevy v písku
V oáze Charga, která leží 280 km západně od Luxoru v Západoegyptské poušti, pracují draci namísto geodetů-výzkumníků. Oáza se nachází ve vojenské zóně, kde není dost dobře možné jen tak si létat vrtulníkem nebo balónem, proto místní výzkumníci používají draky vybavené dálkově ovladatelnými kamerami.

Tvář krále Tutanchamona
Zahi Hawáss, generální tajemník egyptské Nejvyšší rady pro památky, oznámil výsledky dlouho očekávaného průzkumu nejslavnější mumie světa - faraona Tutanchamona. CT snímky poskytují přesná data pro dosud nejvěrnější rekonstrukci slavného mladého faraóna z Egypta.

Rozluštění záhady egyptských pyramid
Staroegyptské pyramidy. Jeden z divů světa, u kterého již tisíce let postávají užaslí turisté. Už od doby starého Říma si kladou otázky: Jak mohli faraóni něco tak obrovského postavit? A co je k tomu před čtyřmi a půl tisíci lety vedlo? Proč se některé pyramidy tyčí na plošině v Gize uprostřed pouště a jiné stojí desítky kilometrů dále na jih v Abúsíru, Sakkáře a Dahšúru?©Kopíruj pouze se zdrojem!!!!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama