Peeling

9. prosince 2009 v 13:19 | Rikki |  Péče o pleť
Peelingová maska je nezbytná pro odstranění odumřelých kožních buněk. Abyste podpořila krevní oběh, používejte ji jednou týdně. Mrtvé buňky a špína se usazují na povrchu, ucpávají póry a pleť vypadá mdle. Klíčem je umírněnost. Horní vrstva kůži ochraňuje, takže ji nechceme zcela odstranit.

Čištění, hydratace a ochrana proti slunci jsou základem standardní péče o pleť, ale pulty obchodů s kosmetikou jsou zaplněny rozmanitými druhy pěstících produktů.
Vyhněte se mechanickým pomůckám, jako jsou houbičky, kartáčky a lufy. Ty jsou většinou velmi ostré. Také jsou živnou půdou pro bakterie. Rovněž se vyhněte peelingovým maskám na krémovém základě. Přípravek aplikovaný na pleť by měl vzbuzovat pocit lehkosti.
Chemické masky připravované za tímto účelem vyžadují tření a drhnutí pleti. Například alfahydroxylové kyseliny AHA rozpouštějí proteinová pojiva, které udržují pohromadě mrtvé kožní buňky, a snadno je odstraňují. Pokud vaše pleť toleruje kyseliny AHA, je taková maska ideálním prostředkem, jak se zbavit odumřelých buněk. Vždy dodržujte pravidlo umírněnosti. Pokud si všimnete růžových skvrn nebo zatvrdlinek na pleti, péči jste přehnala a po nějakou dobu ji nechte odpočinout.

Návod k použití peelingu:

1. Opláchtěne si obličej vlažnou vodou.
2. Naneste si peelingový gel na obličej.
3. Rovnoměrně vmasírujte do pokožky.
4. Nechte pár minut působit.
5. Zbytky peelingového gelu na obličeji opláchněte a obličej vysušte.

©Kopíruj pouze se zdrojem!!!!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama