Péče o pleť

Obličej plný bakterií?

19. prosince 2009 v 12:17 | Rikki
Saháte si během dne na obličej? Při každém dotyku na pokožku obličeje přenesete obrovské množství nejrůznějších bakterií, špínu a také mastnotu.

Nedivte se pak, když se vám na obličeji objeví pupínek nebo dokonce vyrážka. Dejte pozor na mnutí očí! Ani nevíte, jak moc tím jemnou kůži kolem očí namáháte. Navíc si tím zaděláváte na nové "známky stáří".

Máte nutkání odstraňovat každý sebemenší pupínek?
Hrubá síla k pleti nepatří. Snažte se postupovat maximálně šetrně a hygienicky.

Máte-li konečky prstů omotány papírovým kapesníčkem, můžete nezanícené póry vymačkat. Je ovšem dobré počínat si jemně, aby se pleť nepoškrábala. Po "operaci" nezapomeňte místo dobře vyčistit. Můžete ji také omýt odvarem z bylinek.

Chodíte někdy spát neodlíčená?

Pracujete-li do pozdních večerních hodin, k tomu ještě do noci děláte to, co jste nestihla v domácnosti a jdete spát hodně po půl noci, pak moc času v koupelně u zrcadla nestrávíte. Možná jdete, někdy doslova padnete do postele a na odličování nemáte sebemenší myšlenku.

Jít spát bez odlíčení je pro vaši pleť jako za trest. Nánosy make-upu, tvářenky a korektorů samozřejmě pleti zabrání v dýchání, póry se ucpou a druhý den se na vás ze zrcadla dívá unavená tvář, někdy "obdařená" pupínky, kterých se zbavíte až tak po týdnu.

Dokonce, i když make-up nenosíte, póry se ucpávají pouhými nečistotami obsaženými ve vzduchu. Pleť si proto čistěte, i když jste celý den natural. Pro tyto případy mějte raději na nočním stolku alespoň kosmetické kapesníčky, které vás toho nejhoršího zbaví. Ale co ráno, kdy vypadáte o deset let starší? První pomocí je použití fytobiologického séra s okamžitým účinkem.

Používáte k odstranění make-upu vodu?

Je to ta největší chyba, kterou můžeme udělat. Voda make-up nesmyje dostatečně a navíc, musíte obličej doslova vydrhnout. Pokud máte citlivou pleť, může se tím podráždit a také nepříjemně vysušit.

Používejte pleťové vody na váš typ pleti, které kůži snadno, důkladně a především šetrně vyčistí. Pak můžete použít biotechnologickou emulzi a krém, který běžně na den a noc používáte.

Používáte na oční partie stejný krém jako na zbytek obličeje?
Oční přípravky jsou odlišné. Pokožka kolem očí nejdříve prozrazuje věk, první vrásky se objevují právě zde. Je totiž mnohem tenčí a delikátnější, proto potřebuje speciální péči. Neocenitelnou službu vám poskytnou fytobiologické emulze přímo určené na oční okolí. Nejenže vyhladí vějířky kolem očí, ale dobře si poradí i s váčky a kruhy pod očima.

Myslíte si, že mastná pleť nepotřebuje krém?


Je fakt, že mastná pleť se nevysušuje tak rychle, jako jiné typy pleti. Přesto ale trpí nedostatkem vlhkosti. Navíc má rozšířené póry a jizvičky vinou prodělaného akné. Proto potřebuje speciální emulze, které by jí vláhu dodaly a přitom nezvýšily mastnotu.

Nepoužíváte make-up ani pudr?


Pověra, že make-up a pudr ucpávají póry, pochází z dřívějších dob, kdy bývala základem pudru jemná rýžová nebo obilná moučka, která opravdu prosáklá potem nabobtnala a ucpávala póry, a tím způsobovala puchýřky, nežity a uhry. V dnešní době obsahují tyto kosmetické přípravky šetrné substance, které naopak pěstí a ochraňují pleť před vnějšími vlivy.

Doporučuje se je používat v každém ročním období, zejména v zimních měsících je přímo nutné pleť oblékat do několika ochranných vrstev. Oba kosmetické přípravky byste měla použít například při velkém úklidu.

Je váš jídelníček zdravý?

Pleť se musí vyživovat hlavně zevnitř. Snažte se zdravě jíst - dopřejte tělu hodně celozrných obilovin, jablka, zeleninové polévky a vývary, zeleninu, luštěniny, semena, zkuste vyloučit kávu, nekouřit a nezapomínejte na dostatečné množství vitamínů a minerálů.

Pijete opravdu hodně?

Dodržování pitného režimu - tahle tři slova vám možná v uších znějí jako bzučení mouchy v uších. Ale ruku na srdce- kolik tekutin denně vypijete? Nepočítáte do toho kávu? I když není parné léto, váš organismus potřebuje nejméně litr a půl! Na to byste měla myslet s nadcházející zimou, kdy se většinou pohybujete ve vytopených a suchých místnostech, kde pokožka dostává opravdu "zabrat".

Dopřáváte spleti správnou doplňkovou péči?

Peeling - odstraní odumřelé kožní šupinky, prokrví, očistí a vyživí pokožku pleti. Nepročištěná pleť se projevuje ucpanými póry a mdlým vzhledem.

Doporučují se 1x týdně u normální a smíšené pleti a u suché 1x za měsíc. Při peelingu se vyhněte mechanickým pomůckám, jako jsou kartáčky, lufy, houbičky - jsou v kombinaci s peelingem příliš ostré a mohou způsobit poškození pleti. Pokud je vaše pleť po peelingu zrohovatělá a flekatá, péči jste přehnala.

Pleťové masky - skvělý doplněk v systematické péči o pleť. Dalo by se říct, že jde o luxus. Máme na výběr z mnoha druhů masek od čistících přes regenerační až po vyživující. Pleťové masky je vhodné používat jednou až dvakrát do měsíce. Záleží na typu pleti. Jestliže vás maska pálí, okamžitě ji z odstraňte, a více již nepoužívejte, vyberte si jiný druh.

Biotechnologická séra - jsou určené pro každodenní péči a nanáší se pod váš denní krém a make-up. Jednotlivé emulze (např. Ophthaceutical jsou určeny pro obličej, oční okolí, dekolt a krk. Velmi lehce se aplikují a přinášejí stejný efekt jako botox nebo laserové operace.

©Kopíruj pouze se zdrojem!!!!!!!

Peeling

9. prosince 2009 v 13:19 | Rikki
Peelingová maska je nezbytná pro odstranění odumřelých kožních buněk. Abyste podpořila krevní oběh, používejte ji jednou týdně. Mrtvé buňky a špína se usazují na povrchu, ucpávají póry a pleť vypadá mdle. Klíčem je umírněnost. Horní vrstva kůži ochraňuje, takže ji nechceme zcela odstranit.

Čištění, hydratace a ochrana proti slunci jsou základem standardní péče o pleť, ale pulty obchodů s kosmetikou jsou zaplněny rozmanitými druhy pěstících produktů.
Vyhněte se mechanickým pomůckám, jako jsou houbičky, kartáčky a lufy. Ty jsou většinou velmi ostré. Také jsou živnou půdou pro bakterie. Rovněž se vyhněte peelingovým maskám na krémovém základě. Přípravek aplikovaný na pleť by měl vzbuzovat pocit lehkosti.
Chemické masky připravované za tímto účelem vyžadují tření a drhnutí pleti. Například alfahydroxylové kyseliny AHA rozpouštějí proteinová pojiva, které udržují pohromadě mrtvé kožní buňky, a snadno je odstraňují. Pokud vaše pleť toleruje kyseliny AHA, je taková maska ideálním prostředkem, jak se zbavit odumřelých buněk. Vždy dodržujte pravidlo umírněnosti. Pokud si všimnete růžových skvrn nebo zatvrdlinek na pleti, péči jste přehnala a po nějakou dobu ji nechte odpočinout.

Návod k použití peelingu:

1. Opláchtěne si obličej vlažnou vodou.
2. Naneste si peelingový gel na obličej.
3. Rovnoměrně vmasírujte do pokožky.
4. Nechte pár minut působit.
5. Zbytky peelingového gelu na obličeji opláchněte a obličej vysušte.

©Kopíruj pouze se zdrojem!!!!!!!
 
 

Reklama